Schůze 2018

Zápis ze schůze ze dne 25.11.2018. Přítomných .. členů a .. omluveno, .. neomluveno.

Na programu bylo:

 • změny v prostorách konání příštích schůzí
 • info o natáčení prvního šotu televize TVS
 • akce které proběhly
 • změny v pohonných hmotách
 • různé

-SV-


Zápis ze schůze ze dne 28.10.2018. Přítomných .. členů a .. omluveno, .. neomluveno.

Na programu bylo:

 • zhodnocení soutěže
 • spolupráce s Kovozoo
 • pořad o veteránech
 • nové místo konání schůzí
 • registrační systém
 • jubileum p. Mitáček, p. Gajdošík

Jako první si vzal slovo pan Vojtěšek a všechny zúčastněné členy přivítal. Na programu dnešní schůze bylo zhodnocení průběhu soutěže, kartový systém, ubytování, stravování a samotný závěr soutěže. Krátké zhodnocení cílové jízdy. Oznámení členů o aktuální činnosti.

Své si dnes zasloužil také pan Mitáček, a to velkým poděkováním za pořádání soutěže. Zmínil se i o nabídce natáčení pořadu o veteránech na kterém bude pracovat slovácká televize a spolupráci s Kovozoo.

Celou soutěž včetně programu i závěru zhodnotili jednotlivě také pan Trusík i pan Němeček. Po dlouhém zhodnocení a probrání všech nedostatků letošní soutěže si vzal slovo pan Trusík a vybídl členy k návrhům na konání další soutěže příští sezónu.

Vzešla zde také otázka k vytvoření muzea veteránů v areálu Kovozoo na nově se budujícím parkovišti. Je zde možný kamerový systém i strážníci, kteří budou auta hlídat. Nabídka může lákat především majitele více veteránů a odstavit zde pro návštěvníky mohou vozidla, které pro danou sezónu nebudou mít možnost využít. Zde se také může konat příští, a to únorová schůze. Zda zde zůstaneme po celou příští sezónu je ještě otázkou budoucnosti.

Kovozoo má však na příští rok velké plány. Na jaro – 1.3.2019 – se také můžeme těšit na natáčení pořadu o veteránech. Televize SLOVÁCKO chce spustit internetovou televizi s pořadem o historických vozidlech. Kdo bude mít zájem může svá vozidla na natáčení přihlásit. Majitelé se nemusí bát, pořad může být pro majitele aut anonymní, jedná se o vozidla, nikoliv o majitele a ten kdo se nebude chtít v pořadu zviditelnit zůstane pro svět anonymní. Pořad má nastavený scénář tak, že o každém autě bude mluveno +- 7 minut. Pokud ve vás vzbudila televize Slovácko zájem povědět příběh vašeho miláčka, nezapomeňte se včas přihlásit.

Na dnešní schůzi také zaznělo oznámení o zakoupení registračního systému z dotací SYNOT, pro které byli členové ANO.

Ještě, než proběhla závěrečná diskuze mezi členy popřáli jsme jubilantům panu Mitáčkovi a panu Gajdoškovi.

Na samotný závěr se probralo vytvoření klubového kalendáře, který si vzal na starost pan Vaďura. Zhodlo se, že bude velice pěkně vypadat v kalendáři fotografie vozidel načich členů. Na úplný závěr proběhlo oznámení o novém informačním systému, který bude on-line řízen přes aplikace na webovém rozhraní. Příští soutěž už bychom mohli vidět výsledky soutěží online a registrace by se také řešili online.

Na závěr proběhla společná diskuze mezi členy.

Příští schůze bude 25.11.2018

-SV-


Zápis ze schůze ze dne 24.6.2018. Přítomných .. členů a .. omluveno, .. neomluveno.

Na programu bylo:

 • gratulace
 • uplynulé akce
 • soutěž
 • nadcházející akce

Hned na začátek dnešní schůze proběhla gratulace panu Mezírkovi a panu Stodůkovi k jejich jubileu. Také proběhlo zhodnocení uplynulých akcí jako zahájení sezóny v Lázních Lednice nebo otevírání pramenů v Luhačovicích.

Dlouhou dobu se také probírala nadcházející soutěž a to především obsazení kontrol.

Následující měsíc se můžeme těšit na Výstavu vozidel v Uherském ostrově (14.7.2018) nebo velkou víkendovou akci “Veteráni Moravským Slováckem” (17.-19.8.2018).

5.8.2018 se koná schůze, kde se vlastně upřesní poslední informace pro vedoucí kontroly a organizátory soutěže. Schůze se koná v 18:00.

Závěrem proběhla otevřená diskuze mezi zůčastněnými členy.

-SV-


Zápis ze schůze 28.5. 2018. Přítomných .. členů a .. omluveno, .. neomluveno.

Na programu bylo:

 • přání k jubileu
 • proběhnuté akce
 • cílová jízda
 • následující akce

Na začátku schůze si vzal slovo pan Trusík a všechny srdečně přivítal. Po přivítání nás čekala gratulace panu Lubomíru Kuřinovi, který slavil své narozeniny.

Po těchto pár úvodních minutách jsme se pustili do probírání akcí, které v tomto měsíci proběhly a kterých se členové klubu zůčastnili. Navštívit jsme tak mohli Lednici, Staré Město, Petrovu Ves nebo akci v Rožnově, kde pan Pavelka a Pospíšil získali svá ocenění. Všechny akce se až na trochu jarní počasí vydařily a jak prohlásili členové klubu, akce stály za to.

Stejně jako jsme měli mnoho akcí v tomto měsíci i v následujícíh měsících nás čeká mnoho akcí. A jaké to jsou?

02.06. Veteránem valašskú krajinú
09.06. Jízda Moravským krasem
16.06. Morava 2018 – Sv Hostýn
16.06. Holíč Zraz Jawa Pérák 1.ročník
17.06. Cílová jízda I. (Uherský Ostroh – Kyjov – Milotice)
23.06. Výstava vozidel Kyjov – Fénix 12:00
29.06. Sraz Pérák 2018 Kemp Ranč Bystřička

Ihned druhý den nás čeká přeprava Masaryka v Kyjově, tedy 15.7. okolo desáté hodiny.

Vzhledem k novému nařízení EU 2016/679 (GDPR) pro zpracování osobních údajů, potřebujeme při registraci do soutěže souhlas ke zpracování osobních údajů. Je třeba také zdůraznit, že osobní údaje nebudou použity pro reklamní a jiné účely.

Závěrem proběhla společná diskuze na probraná témata.

Další schůze se koná. 24.6. 2018

-SV-


Zápis ze schůze 29.4. 2018. Přítomných xx členů a xx omluveno, xx neomluveno.

Na programu bylo:

 • proběhnuté akce
 • následující akce

Na začátku schůze si vzal slovo pan Trusík a všechny srdečně přivítal. Ihned po přivítání jsme se pustili do diskuze na téma proběhnuté akce. Moc akcí takto brzy z jara ještě není, vzhledem k počasí se konají převážně burzy a drobnější akce. Úplné zahájení sezóny nás čeká teprve 5.května v Lednici.

Následující měsíc se můžeme těšit na mnoho zajímavých akcí. Jaké to jsou?

05.05. Lednice zahájení sezóny Lázně
08.05. Habrovanské otvírání šoupátek
12.05. Otevírání pramenů Luhačovice
12.-13.05 Výstava historických motocyklů Fryšták
19.05. Petrova Ves Záhorácka veterán rallye
20.05. Nedělní sraz veteránistů na Náměstí v Prostějově
26.05. 10. sraz Trabantů Blansko

Závěrem proběhla společná diskuze na probraná témata.

Další schůze se koná 28.5.2018

-SV-


Zápis ze schůze 25.3. 2018. Přítomných xx členů a x omluveno, xx neomluveno.

Na programu bylo:

 • soutěž
 • testace
 • akce
 • různé

Na začátku schůze si vzal slovo pak Vojtěšek a všechny přivítal a seznámil s obsahem dnešní schůze. Uznal že vzhledem k tomu, že moc akcí ještě neproběhlo, se tímto bodem příliž zabývat nebudeme a budeme velkou část věnovat testacím a naší klubové soutěži.

Pan Vojtěšek také podotkl, že mu na e-mail přišli poznávnky na soutěže na Slovensku, ale ani je netiskl vzhledem k nadstandartnímu startovnému, které činilo něco okolo 100 euro. Samozřejmě, že nám to pověděl, a kdyby měl někdo zájem o takovou akci, může se mu ozvat.

Pana vojtěška vystřídal pan Trusík a hned z kraje nám pověděl, jak na tom náš klub je po finanční stránce. Oproti roku 2016 jsme na tom dobře. Peníze i letos použijeme na klubové akce a na zaplacení výdajů spojené s naší soutěží.

Připomenul nám také, že tu máme dobu testací a prodlužování. Aby vozidlo prošlo testacemi musí splňovat následovné:

 • věkový limit dle kodexu FIVA, ( 30 let pro rok 2015 = max. r.v. 1987, rok 88 nutno doložit datumem 1. registrace
 • nutno doložit dokumentací, TP nebo dle originálních výrobních štítků
 • označení vozidla tzv. VIN musí být vyraženo či přiděláno na originálním štítku originálním způsobem a musí být čitelné a bez patrných stop po manipulaci. Vozidla, kterým chybí identifikační číslo (rámu, motoru, karoserie) – nutno konzultovat s komisařem
 • historické vozidlo nesmí být užíváno k běžnému provozu ani nesmí být užíváno ke komerčním účelům (např. reklama na vození svadeb za úplatu)
 • při focení na průkaz HV nesmí mít vozidlo přidělanou neplatnou registrační značku (dovozovou, původní před zrušením atd.), v pozadí nesmí být jiné vozidlo nebo osoby. Pozadí musí být kontrastní, aby bylo možno rozeznat obrysy vozidla a jeho jednotlivé části.
 • vozidlo musí být vyfoceno tak, jak bude provozováno po pozemních komunikacích (např. dovybaveno světelnou rampou.)apod.
 • vozidlo musí být v odpovídajícím technickém a optickém stavu.

A pozor! Argumentace typu: „Já si teď jen dva měsíce pojezdím a auto hned půjde na kompletní repasi“ nebo “já si ty kola a zrcátka do týdne vyměním” jsou nepřijatelné. Testujte až když bude vůz zcela hotov! Testační komise odmítne majitele vozů, které nesplňují výše uvedené požadavky.
Stejná kritéria platí i pro retestace již testovaných vozidel. Stroje postupem času stárnou a loňská úspěšnost při testaci nemusí být automaticky zárukou té letošní. K testacím nutno doložit u aut s hydraulickými a pneumatickými brzdami protokol o kontrole brzd (graf). Bez doložení protokolu o tech. kontrole HV, z STK nebo z odborného servisu nebude vůz otestován resp. retestován.

Více o testacích, cenách za testace či termíny a místa konání testací se dozvíte na našich stránkách zde: https://vccuh.cz/ekotestace-testace-klubove-a-krajske

Akce, které nás čekají jsou následující:

28.4. – Luhačovice – výstava vozidel před Domem Bedřicha Smetany (od nás pojedou dva zástupci)

29.4. – testace HV (areál SAS – Staré Město)

05.5. – zahájení sezóny v Lázních Lednice

12.5. – Otevírání pramenů v Lázních Luhačovice

Více akcí naleznete zde: https://vccuh.cz/schuze-a-akce-v-okoli/kalendar-akci/

Závěrem proběhlo malé občerstvení u příležitosti jubilea našeho člena pana Šimčíka a poté otevřená debata na probraná témata, která zahrnovala mimo jiné i naši klubovou soutěž, tedy přesnou trasu či start kterou přednesl pan Mitáček.

Další schůze proběhne 29.4.2018

-SV-


Zápis ze schůze 25.2. 2018. Přítomných 58 členů a 6 omluveno, 36 neomluveno.

Na programu bylo:

 • trička
 • informace ze školení testačních komisařů,
 • následující akce
 • předání pamětního listu
 • diskuze o kontrole technického stavu vozidel
 • příspěvek ze školení řidičů – upozornění na některé změny

Úvodní slovo si vzal pan Vojtěšek a všechny přítomné členy přivítal. Prvním bodem byla nová trika, bylo třeba, aby si všichni členové vybrali opravdu vhodnou velikost. Kdo si nebyl jistý svojí velikostí, pro toho byly na schůzi k dispozici vzorová trika k vyzkoušení.

Dne 24.2.2018 proběhlo periodické školení komisařů. Nás se týkaly zejména dva body a to, že se prodlužuje na dva roky a že cena za prodloužení se u krajské testace zvedla ze 200 na 300,-Kč. Členský poplatek se také zvedl, ale členové to nepocítí neboť jej hradí za členy klub. Po těchto testacích budou mít všichni razítko na dva roky. Byli jsme upozorněni na nutnost výměny průkazů HV s vyrazítkovanými políčkami.
Kluboví komisaři požádali motorkáře, zda by se nedostavili k dalšímu prodloužení už za rok, aby se oddělily testace motorek a aut. Byli by rádi, kdyby se testace uskutečnily stylem “všichni pohromadě” letos naposled. Je to vhodné zejména z časových a finančních důvodů. Hlavně u aut je třeba zajištění odborné dílny se zkušební stolicí, která je nutná pro kontrolu brzd. Pro kontrolu motocyklů to odborná dílna mít nemusí.  Bylo zdůrazněno, že je to jen na rozhodnutí majitelů motocyklů, zda se po roce dostaví. Pokud s tím nebudou souhlasit, mají možnost dojít na kontrolu za dva roky spolu s automobily.

Termíny testací byly vyhlášeny a budou probíhat ve Zlíně, Kroměříži, Uherském Hradišti (zde budou po schůzi), ve Vsetíně a Rožnově. Poslední termín testací proběhne při poslední schůzi Slováckého VCC UH.

Někteří členové měli strach, aby kvůli odborným dílnám nedošlo k zacházení s vozidly jako s těmi moderními. Mají strach, aby jim po nich “nehépali”. Předseda Ing.Vojtěšek řekl, že to zaměstnanci na STK mají říci dopředu a upozornit ho na to, že se jedná o historické vozidlo a mají se k němu chovat jako ke svému, čímž členy trochu uklidnil.

Opět jsme se vrátili na téma trička. Předseda pan Vojtěšek upřesnil, že nejprve měli být trička zcela zdarma. Jelikož by toho mohlo být zneužito ve smyslu objednávky pro celou rodinu, budou za symbolickou cenu 100 Kč za kus, což činí asi 1/3 ceny.

U klubové akce ” Otevírání pramenů v Luhačovicích” se čekalo na potvrzení termínu a nyní už máme jistotu, že se akce uskuteční 12.5.2018.
Bohužel bude probíhat rekonstrukce kolonády a tak se opět můžeme těšit na nějaké to omezení.
Klubové akce letos budou následující, nejprve proběhnou 29.4.2018 testace, následně bude 5.5.2018 zahájení sezóny v Lednici a týden nato 12.5.2018 v Luhačovicích. Pak nás čeká měsíc klidu a 16.6.2018 proběhne cílová jízda Uherský Ostroh – Milotice – Kyjov. Projednalo se přidání další akce do kalendáře, jelikož nás Uherský Ostroh poprosil, abychom u příležitostí odpoledního programu 100 výročí první republiky uspořádali výstavu našich veteránů. Výbor již odpověděl, že to určitě nebude problém. Termín bude ještě upřesněn. Potvrzená byla také výstava v Holešově, která se bude konat 14.7.2018

Ještě, než jsme se pustili do závěrečné diskuze na dnešní probrané témata, bylo třeba splnit rest od předchozí schůze.
Když se předávali pamětní listy, zapomněli jsme ještě na jednoho člena, který ač na to nevypadá, tak pamatuje počátky klubu.
“Pane Němeček, děkujeme a věnujeme nejen Vám, ale i manželce Lidušce na památku pamětní list.”

PS: Zdravíme pana Bartáka, starostlivého občana, který ač nemá s naším klubem nic společného, tak si rád čte naše zápisy ze schůzí.

Příští schůze se koná 25.03.2018.

-SV-


Zápis ze schůze 28.1. 2018.  Přítomných  ….. členů a ….. omluveno, …… neomluveno.

Na programu bylo:

 • nadcházející klubové akce
 • změna barev triček
 • změna stanov
 • předání pamětních listů

Úvodní slovo si vzal pan Vojtěšek a všechny přítomné členy s přáním všeho nejlepšího do Nového roku přivítal. Následně převzal slovo pan Trusík a i on se připojil k blahopřání pana Vojtěška a všem popřál krásný nový rok. Bohužel měl i špatnou zprávu a oznámil, že nás opustil jeden ze zakladatelů pan Hůlka. Jeho památce jsme uctili poctu minutou ticha. Následně se pan Trusík zmínil o vybírání členských poplatků.

Další věcí, která byla na programu bylo oznámení posunutí termínu naší soutěže, které se posunuje o týden dopředu tedy 17. – 19. srpna 2018.

Minulou schůzi se řešila změna barev triček. První vzorky byly přítomny na schůzi, a tak si je všichni mohly prohlédnout. Jelikož se to řešilo poslední schůzi, byly zde trička ve třech různých odstínech modré barvy. První byl světle modrá, druhá tyrkysová a třetí montérkově modrá. Samozřejmě vyhrála poslední tedy montérkově modrá, která se členům líbila. Košile jsou ještě ve výrobě, na nich se pracuje, ale své velikosti a množství, které chceme objednat jsme už na schůzi nahlásili.

Dalším bodem na programu dnešní schůze byla změna stanov. Bude třeba udělat nějaké dodatky, ale to se bude řešit na výborové schůzi. Jelikož uplynula dlouhá doba od posledních voleb, bylo třeba se zeptat na návrhy ke změně sestavy výboru.

Stávající členové výboru jsou: p. Vojtěšek, Kuřina, Němeček, Trusík, Jurčík, Neuser Pavel, Neuser Ctirad, Mahdal, Vaďura a Mitáček. Jelikož nebyly žádné výhrady k těmto členům ani žádné návrhy na přidání apod. zůstane sestava stejná i nadále.

Akcí v následující sezóně je skutečně dost. Potvrzené jsou lázně v Lednici, které jsou 5. května 2018 a bude jimi zahájena sezóna.
Dále nás také čekají:
21.4. – mototechna v Brně
22.4. – Kroměříž
28.4. – Zlín
29.4. – testace HV (areál SAS – Staré Město)
05.5. – zahájení sezóny Lázně Lednice
12.5. – Otevírání pramenů Luhačovice
19.5. – Holíč, Petrova Ves
17.6. – Cílová jízda I. (Uherský Ostroh – Milotice – Kyjov)
23.6. – Výstava vozidel Kyjov – Fénix
14.7. – Šitbořice
17.-19.8. – “Veteráni Moravským Slováckem”
30.9. – Cílová jízda II. (Uherský Ostroh – Boršice – Smraďavka)

29. května 2018 se budou konat testace, budeme prodlužovat průkazy u vozidel, jelikož se začínají prodlužovat již na dva roky. U motorek je to na rok a poté teprve na dva. Auta se prodlužují na dva roky z důvodu, že je třeba kontrolovat auta na odborných dílnách, zato motorky stačí projít bez odborné dílny.

Klub letos slaví 40 let od svého založení. K této příležitosti si pro nás p. Kuřina Staislav připravil krátkou vzpomínku na jeho založení, jelikož on u toho byl. Bylo to roku 1977 a p. Kuřina na to vzpomíná, jako by to bylo dnes. Pověděl nám krásný příběh, zavzpomínali jsme na zakládající členy, kteří už nás opustili a samozřejmě všem žijícím zakladatelům byly předány pamětní listy.

Z nostalgické nálady jsme se opět přesunuli do přítomnosti. Jak jste si jistě mohli všimnout proběhla změna pojištění vozidel. Dochází k novele zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla 168/1999 Sb. Úprava, kterou zákon o povinném ručení prochází, by měla jednodušeji určit, zda je či není dána povinnost sjednání pojištění odpovědnosti (povinného ručení). Povinnost mít sjednané povinné ručení musí být dle novely uvedeného zákona splněna po celou dobu, kdy je vozidlo zapsáno v registru silničních vozidel. Výjimku tvoří situace, kdy je vozidlo v registru silničních vozidel zapsáno jako odcizené, vyřazené z provozu, vyvezené do jiného státu nebo zaniklé. Na pozemní komunikaci může provozovat vozidlo pouze ten, jehož povinnost nahradit újmu způsobenou provozem daného vozidla je pojištěna podle tohoto zákona; povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci.
Celou změnu si můžete přečíst zde: https://www.yespojisteni.cz/zmeny-u-povinneho-ruceni-2018/

V únoru proběhne pro zájemce školení o změnách ve vyhlášce (řidičák, dálniční známky, rychlosti….) Bude se jednat o krátké školení formou videoprojektu po schůzi. Kdo bude mít zájem, může se jej zúčastnit. Závěrem proběhla otevřená diskuze na dnešní probrané témata při malém občerstvení.

Další schůze 25.února 2018
-SV-