2008 Soutěž UH

XIV. ročník veterán rallye „Veteráni Moravským Slováckem“

30. 8. 2008

Tak nám začala, proběhla a skončila soutěž v roce 2008. Jsme rádi, že se obešla bez havárie, krádeže či vážného poškození některého vozidla či zdraví některého účastníka. Hodnotit akci si netroufáme a doufáme, že se všem zůčastněným líbila. Zveřejnili jsme výsledky, pořadí, správné odpovědi a odkazy na známé cizí fotogalerie a postupně budeme zveřejňovat další materiály – zejména fotografie. První foto je už přidáno. Fotografie z večera jsou horší kvality z důvodu nikoliv množství vypitého alkoholu, ale slabého světla. Budeme rádi pokud nám zašlete své poznámky, názory a postřehy z naší soutěže. Předem děkujeme.

Za Slovácký VCC UH. Hradiště Bronislav Trusík

17. 8. 2008

Pro zvědavé prozradíme “Menu”, které bude podáváno v sobotu při soutěži.

Oběd – restaurace v Kyjově u kulturního domu

Hovězí vývar s knedlíčky, Španělský ptáček s rýží ( na přání možno s knedlíky ), nápoj

Večeře – Vinárna Strážničan

Horácká pochoutka ( směs kuřecího a hovězího masa s hranolky ) nápoj

Nejistota visí nad startem pana Kozmína s Waltrem WZ – 1920. Při návratu z akce v Holešově došlo při couvání do garáže k poruše spojky a následnému střetu se zaparkovaným vozíkem (vyhrál vozík). Střet odnesl blatník a hlavně ona spojka, do které bude nutno odlét a opracovat nové obložení. Všichni doufáme, že se to podaří dokončit včas!!

15. 8. 2008

Tak už došlo k prvním změnám ve startovním poli. Omluvili se pánové:

Nechvátal – Praga 1926 – osobní důvody

Jaroslav – AVION&VOISIN – porucha přepravníku

John – Tatra 57 – po operaci

Daněk – RENAULT NN – porucha diferenciálu, ale dojede s RENAULTEM kabrioletem asi 1935

Ještě je na cestě 12 válcová LAGONDA z Bratislavy

7.8.2008

Včera večer se uzavřel seznam přihlášených. Bohužel počet historických vozidel, které se hlásí, už přesáhl přípustné množství, a proto bylo nutno někomu přihlášku zamítnout. Členové výboru proto rozhodli o vyřazení přihlášek tak, abychom se kapacitně vlezli do stanovených limitů ( např. parkovací místa na náměstí v Kyjově, ubytovací kapacita , kapacita vinárny atd. ). Proti původnímu předsevzetí 80 vozidel, jsme se stejně dostali na 112 vozidel a dalších 14 jsme museli z kapacitních důvodů vyřadit. Klíčem pro vyřazování byl především rok výroby a u skupin stejných vozidel pak rodinná příslušnost k jinému jezdci a termín podání přihlášky. Omlouváme se všem, kterým jsme nemohli vyhovět.

Dále bylo rozhodnuto o změně propozic a posunu hranic kategorií tak, aby byl přibližně stejný počet jezdců ve skupinách. Přdběžně budou kategorie A1 (do 1929),  A2 (1930-1934),  A3 (nad 1935),  M1 (do1930),  M2 (1931-1936),  M3 (nad 1937). Kategorie hasičských vozidel bude sloučena s kategorií užitkových vozidel.

Někteří z později přihlášených budou bohužel bez přídělu benzinu. Sponzor nás limitoval množstvím 800 litrů a to nemůžeme překročit.

1.7.2008

Jak se přiznal pan Pavelka, tak předvede slavnostní odjezd z náměstí na svém nejnovějším loňském přírustku – parním motocyklu. Ten bude poháněn nikoliv tlakem páry, ale stlačeným vzduchem ( ze zcela praktických důvodů ).  Vzduch pro tuto ukázku bude stlačen na hodnotu 240 atm. !!!  Po ukázce se musí přesunout na náměstí do Kyjova, kde budou opět ukázky, ale tentokrát pouze repliky monocyklu – známého motocyklu v kole.

24.6.208

Přípravný výbor definitivně schválil letošní trasu a průjezdní kontroly.

UH. Hradiště bude opět svědkem dopolední výstavy, vyhodnocení soutěže elegance i orientační jízdy zručnosti, která bude jako obvykle pro diváky – tedy nehodnocena.

22.3.2008

Materiály, které se týkají naší soutěže, naleznete v sekci “materiály ke stažení”:

Propozice, přihlášku, příjezdovou trasu i náhled letošní trasy.

Po posledním jednání se sponzorem jsem byl ubezpečen, že benzin bude, i když cena se nepříjemně zvedla ( a sponzor se už neusmívá ).

Na náměstí v Uherském Hradišti by se měl představit jeden z našich členů ( slíbil to )se svou sbírkou stabilních motorů.

Na náměstí v Kyjově bude opět hrát country kapela.

Večer ve vinárně bude hrát po nespokojenosti s hlasitou reprodukcí loňské skupiny, letos pro nás nová kapela – prý lepší a ne tak hlučná.

13.1.2018

Materiály o soutěži v roce 2008

[…]