Ekotestace, testace klubové a krajské

Zpracováno 2.4.2021

Informace k novým testacím:

Testace – klubovka – u kontroly vozidla musí být oficiálně tříčlenná komise – povoleni jsou v současnosti pouze dva (komise se ale může u vozidla prostřídat).Takže– klubové testování může běžet.

Testace – krajská – je vázána na odbornou dílnu (navíc přejezd mezi okresy pro členy komise). Když bude mít majitel potvrzení od odborného servisu (auto i moto), můžeme to akceptovat a krajskou uděláme (nebudeme se ptát kde to vzal…). Pokud potvrzení není, tak nemůžu tvrdit, že jsem to prohlížel osobně v odborné dílně.

Takže krajská zatím jen s potvrzením od odborné dílny + auta brzdy

STK i servisy většinou pracují ale bez přítomnosti zákazníka u auta, mechanici se testují atd. Věřím, že po velikonocích tedy od 12.4. už to poběží normálně.

Klubová testace – od roku 2021– při prodlužování průkazu každého vozidla je nutné vložit do IS aktuální fotografie tohoto vozidla: levý předoboční a pravý zadoboční pohled,(motocykly – pravý a levý bok),  motor a motorový prostor, foto tachometru, foto předních sedadel, výrobní číslo či štítek.

Není nutné vkládat dokumenty k vozidlu (tp, kupní smlouva atd.)

V systému je potřeba doplnit platné RZ, čísla zeleného TP a označení zda se jedná o člena či nečlena (kvůli poplatku).

KLTK – ideální je, aby si majitel nachystal a přinesl potvrzení od odborné dílny a kontroly brzd, testační protokol (A3) a klubovou testaci (žlutý průkaz), potom se domluvil s klubem a provedlo se nafocení, vložení do systému a vyjetí protokolu o prodloužení. V praxi to znamená max. 5 vozidel na hodinu.

KTK  vybere doklady

– u aut od brzd a prohlídky vozidla v odborném servisu

– u motocyklů (nebude vyžadován doklad od brzd ani doklad od odborné dílny)

a následně provede dokončení v systému a potvrdí průkazy.

Bronislav Trusík

 

 Cena za klubovou testaci a ekotestaci

 Cena za krajskou testaci

 Dokumenty ke stažení

  Něco o testacích

  Odpovědi na dotazy kolem testací

 Postup vyplnění žádosti o testování HV

 Termíny testací